HAVRAN DEVLET HASTANESİ DİYALİZ ÜNİTESİ AÇILDI

Diyaliz Ünitesi'nin açılış törenine Kaymakamımız Sayın Şeref AYDIN,İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Necati KELEMENÇE,Belediye Başkanımız Sayın Emin ERSOY,Balıkesir Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Refik BUDAK,Havran Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.DR. Sayın Mehmet Onur GÜLSEREN,Havran Devlet Hastanesi Müdürü Sayın Mehmet Akif KALAYCI kurum amirleri ve hastane personeli katıldı.

Diyaliz ünitesinin açılışının ardından hastanedeki hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başhekim Mehmet Onur GÜLSEREN , yaptığı açıklamada, diyaliz ünitesiyle birlikte ilçede bir ilkin yaşandığını ve bundan mutluluk duyduklarını söyledi.

GÜLSEREN,Hastanemiz yeni yapıldı.Beş tane Uzman hekim,üç tane diş hekimi,yedi tane pratisyen hekim ile hizmet vermekteyiz.günlük ortalama poliklinikler ve acil servisimiz ile birlikte beş yüz hastaya sağlık hizmeti verilmekte.tek ve çiftlik odalarımızda hastalarımızın banyo dahil tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumdadır.Hastanemize yenilik kazandırmaya devam ediyor.Bugün Diyaliz Ünitesi hizmet vermeye başladı.Son teknoloji ürünü altı cihazımız hastalara müdahale edilecek.Havran'da toplam 20 diyaliz hastası bulunmakta.Diyaliz ünitesini açma sebebimiz hastalarımızın Havran dışına gitmesine gerek kalmadan Havran Devlet hastanesinde tedavi görebilmelidir diyerek sözlerini sonlandırdı.

İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Necati KELEMENÇE ise böbrek hastalarının 3 günde bir diyalize girmeleri gerektiğini belirterek bu ünitenin açılmasının hastalar için büyük bir rahatlık sağladığını ifade etti.
Belediye Başkanımız Sayın Emin ERSOY,Diyaliz Ünitesinin ilçemize hayırlı olmasını dileyerek her şeyin başı sağlık Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin dedi.

Kaymakamımız Sayın Şeref AYDIN diyaliz hastalarının artık çevre il ve ilçelere gitmeyeceğini dile getirerek, "Halkımıza böyle bir hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Diyaliz ünitesi, ilçede yaşayan diyaliz hastalarının umudu oldu. Ünite Havran'a hayırlı olsun" dedi.

İSAY2 Galeri