İLÇEMİZDE19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
 
Havran Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde gençlik yürüyüşü ile başlayan program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz anısına saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’ nın söylenmesinin ardından Havran Gençlik Spor Müdürlüğü adına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Yasin KOÇ’ un Atatürk Anıtı´na çelenk sunmasıyla devam etti. Çelenk sunumunun ardından 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram Programı, Havran Anadolu Lisesi bahçesinde devam etti.
Programa Kaymakamımız Ahmet TÜRKÖZ, Havran Belediye Başkanımız Emin ERSOY, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail DALYANCI, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı. Havran Anadolu Lisesi bahçesinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından, Kaymakamımız Ahmet TÜRKÖZ’ e Türk gençliği adına çiçek takdimi ile devam etti. Atatürk’ ün Gençliğe Hitabesi’ nin okunması ve Gençliğin Atatürke Cevabı’nın hep bir ağızdan söylenmesi ile alanda coşkulu anlar yaşandı. Program şiirlerin okunması, hulahop ve halk oyunları ekibinin gösterilerini takiben ödül töreni ile sona erdi.
Ödül töreninde Havran Kaymakamlığınca düzenlenen “Kurumlar arası voleybol turnuvası”’nda dereceye giren kurumlar ödüllerini aldı. Turnuva şampiyonu Gülsüm Mehmet Uysal Büyükdere İlkokulu/Ortaokulu şampiyonluk kupasını kaldırıp birincilik madalyalarını aldı. Aliçetinkaya İlkokulu ikincilik kupasını ve madalyalarını aldı ve İlçe Tarım Müdürlüğü üçüncülük kupasını ve madalyalarını aldı.
Protokol üyeleri yapılan ödül töreninin ardından, programın hazırlanmasında emeği geçen Havran Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek alandan ayrıldı. 
 
İSAY2 Galeri