KOCASEYİT İLKOKULU TEMEL ATMA TÖRENİ


Çanakkale Zaferi’nin mimarlarından olan Seyit Onbaşı’nın nam-ı diğer Kocaseyit’in memleketinde öğrencilerimizin onun namına yaraşır şekilde eğitim – öğretim faaliyetlerine devam edebilmeleri, vatana, millete hayırlı birer evlat olabilmeleri adına Balıkesir Valiliği ve Hizmet – İş sendikası iş birliğiyle Kocaseyit İlkokulu temel atma töreni Havran Kocaseyit mahallesinde gerçekleştirildi.

Törene Balıkesir Valisi Ersin YAZICI, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Mustafa CANBEY, Belgin UYGUR, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai KAFAOĞLU, Hak-iş Konfederasyonuna bağlı Hizmet –İş Sendikası Başkanı Mahmut ARSLAN, Kaymakamımız Şeref AYDIN, Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, Havran Kurum Amirleri, Beykent Üniversitesi öğretim üyeleri, Hizmet-İş sendika yönetimi ve üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Soğuk havada gerçekleşen törende Balıkesir Valisi Ersin YAZICI çiçeklerle ve Bengi projesi pankartlarıyla karşılandı. Balıkesir Valisi Ersin YAZICI 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle Kocaseyit İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenlerinin gününü karanfillerle kutlarken tören alanında sıcak ve samimi görüntüler oluştu.

Balıkesir Valisi Ersin YAZICI himayelerinde uygulanan BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi kılavuzluğunda, Havranda öğrencilerin akademik olarak en iyi seviyeye gelmeleri, sosyal, kültürel, sportif anlamda gelişimleri, milli ve manevi değerlerle donanmaları için tüm toplum kesimleri ile sıkı bir işbirliği yürütülmektedir. Bu hedeflere uygun olarak 255 öğrencisi olan Kocaseyit İlkokul ve Ortaokul binasının eğitim-öğretime elverişsiz ve yetersiz olması nedeniyle ek bina yapımı ile ilgili çeşitli girişimler yapılmıştır. 2017 yılında o dönemde Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Ercan AKYİĞİT’in Kocaseyit Mahallesini ziyaretinden sonra Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin KARAHAN ve birçok öğretim görevlisinin katılımı ile gerçekleşen tören ile Kocaseyit Ortaokulu ile Beykent Üniversitesi arasında kardeş okul protokolü imzalanmıştır. Prof. Dr. Ercan AKYİĞİT ve Beykent Üniversitesi aracılığı ile bina sorunundan haberdar olan ve Türkiye’nin en önemli işci örgütlerinden olan Hizmet-iş Sendikası Kocaseyit mahallesine okul yaptırmak için kolları sıvamış ve “Önce İnsan” sloganını düstur edinen anlayışı gereği Kocaseyit Mahallesine okul yapmaya karar vermiştir. Balıkesir Valiliği ile Hizmet-iş Sendikası arasında imzalanan protokol gereği 8 derslikli okul binasının yapım ihalesi Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığınca gerçekleştirilmiştir. Dualar eşliğinde temeli atılan Kocaseyit İlkokulu’nun bahçe ve çevre düzenlemesi Havran Belediyesi tarafından gerçekleştirilecektir. Yeni eğitim-öğretim yılında açılacak olan okulun donanımı Milli Eğitim Bakanlığınca sağlanacaktır.

 

İSAY2 Galeri