ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN YÜREKLERİ ISITAN PROGRAM

 

24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle 15 Temmuz Şehitleri meydanında yoğun yağış altında düzenlenen çelenk sunma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Havran Kültür Merkezi’nde Sekizeylül Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı programla devam etti. Programa Kaymakamımız Şeref Aydın, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Kurum Amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Protokol üyelerinin yerlerini öğretmenlere devrederek takip ettikleri program izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Program Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ un öğretmenler günü kutlama mesajıyla devam etti. Sekizeylül Ortaokulu Müdürü Hüseyin Aydemir ‘in 24 Kasım öğretmenler gününün anlam ve önemini belirten konuşmasına müteakip, öğrencilerin ve öğretmenlerin okuduğu şiirlerin ardından Sekizeylül Ortaokulu öğretmenlerinin hazırladığı “Benim Adım Öğretmen” isimli klip beğeniyle izlendi. Sekizeylül Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı piyesin ardından bu yıl emekli olarak aktif öğretmenlik hayatını sonlandıran emekli öğretmen Hayriye Akdeniz ‘in yaptığı konuşma izleyenler tarafından uzun süre alkışlandı. Havran’ ın en genç öğretmeni unvanıyla konuşmasını gerçekleştiren Mehmet Tuncer ’in akabinde Sekizeylül Ortaokulu öğrencilerinin “öğretmen” konulu Havran halkıyla yaptıkları röportaj izlendi. Sekizeylül Ortaokulu öğrencilerinin okul öğretmenlerinden Ferda Çırpıcı ‘nın hayatından bir kesit olarak sundukları piyes izleyenlerin gözlerini yaşarttı. Sekizeylül Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladıkları şarkıların dinlenmesinden sonra Kaymakam Aydın ‘ın emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerini takdim etmesi ve öğretmenler gününe özel düzenlenen Dart ve Masa Tenisi turnuvalarında dereceye giren öğretmenlere kupalarının verilmesiyle son buldu. Dart Turnuvasında dereceye giren öğretmenlere kupaları Havran Kaymakamımız Şeref Aydın tarafından, Masa Tenisi Turnuvası Bayanlar Kategorisinde dereceye giren öğretmenlere kupaları Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy tarafından ve Masa Tenisi Turnuvası Erkekler Kategorisinde dereceye giren öğretmenlere kupaları Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından verildi. Program çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Havran Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın ardından şehit olan ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenler için öğle namazından önce Camii Kebir ‘de mevlid okunup dua edildi.

 

İSAY2 Galeri