OKULLARIMIZ YENİ SPOR ALANLARINA, ÖĞRENCİLERİMİZ FORMALARINA KAVUŞTU

Balıkesir Valiliğince yürütülen “Sporda Gelecek 10’la Gelecek” Projesi kapsamında Şehit Eyüp Karataş Ortaokulu’na ve Ermiş Soylu İlkokulu’na Havran Kaymakamlığı, Havran Belediye Başkanlığı, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Havran Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün katkılarıyla farklı spor branşlarında yeni spor alanları kazandırılarak yapılan açılışlarla öğrencilerin kullanımına sunuldu. Kaymakamımız Şeref AYDIN, Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU, Havran Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Mehmet KURU, Havran Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hasan ÇAM, öğretmenler ve öğrenciler birlikte yaptılar.

Oluşturulan spor alanlarında dart, bocce, hemsbol, masa tenisi, boks, güreş, tekvando, atletizm, jimnastik, ritmik jimnastik sporlarını yapabilecekler. Ayrıca okul çevresinde yapılan düzenleme ile çocuk oyunları parkurları oluşturulmuştur. Bunların yanı sıra Ermiş Soylu İlkokulu’nda akıl oyunları ve İngilizce sınıflarının açılışları da yapılmıştır. Oluşturulan yeni spor alanlarıyla öğrencilerin bir çok yönden geliştirilerek hem geleceğin sporcularının yetiştirilmesi hem de sağlıklı bireyler olarak toplumdaki yerlerini almaları hedefleniyor.

Yine “Sporda Gelecek 10’la Gelecek” Projesinin İlçemizde etkili olarak uygulanması için gerçekleştirilen "Sporla Erdemli Gençlik Sağlıklı Gelecek" Projesi kapsamında açılan spor kurslarına katılan öğrencilerimize formaları teslim edildi. Kaymakamımız ve proje ortağı olan Daire Amirlerimiz kapalı spor salonunda bu öğrencilerle bir araya geldi. Kaymakamımız bu öğrencilere, sporla ilgilendikleri için teşekkür ederek arkadaşlarını da teşvik etmelerini istedi ve sporla hayatlarını disipline ederek her alanda başarılı olacaklarına olan inancını ifade etti.

 

İSAY2 Galeri