YENİ NESİL SPORCULARIN TEMELİ BU SALONDA ATILACAK

 

        Valiliğimizce yürütülmekte olan “Bengi Projesi” ve “Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi” nin bir ayağı olarak, ilçemizde öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz için hayata geçirilen “Sporla Erdemli Gençlik, Sağlıklı Gelecek Projesi” kapsamında hiçbir kamu kaynağı kullanılmadan hazırlanan jimnastik salonumuz, Havran Kaymakamı Şeref AYDIN, Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY, Daire Amirleri, öğrencilerimiz, hayırsever kurum ve hayırsever vatandaşlarımızın hazır bulunduğu açılış töreninde kurdele kesimiyle öğrencilerimizin ve halkımızın kullanımına girdi. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesinin ardından İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Hasan ÇAM yapmış olduğu konuşmasında: Yapılan alan taramalarında 1500’ün üzerinde öğrenciye ulaşıldığını ve bu öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre farklı branşlarda spor dallarına yönlendirildiğini belirtti. Aynı zamanda projeye ön ayak olan Havran Kaymakamı Şeref AYDIN’a, Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY’a, projeye desteklerinden dolayı Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Havran İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Havran İlçe Sağlık Müdürlüğüne ve Havran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teşekkürlerini iletti. 
Havran Kaymakamı Şeref AYDIN tarafından salonun oluşturulmasında emeği geçen Havran Belediye başkanı Emin ERSOY’a ve hayırsever kurumlarımıza teşekkür plaketi verildi. Havran Kaymakamı Şeref AYDIN yapmış olduğu teşekkür konuşmasında şunları belirtti: “Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüze, İlçemizin sportif çalışmalarına getirdikleri heyecanlı ve yeni anlayış için tebrik ediyor çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu yeni sürecin çok güzel sonuçlar getireceğine inanıyorum. Bugün açılışını yapmış olduğumuz jimnastik salonumuza malzeme desteğinde bulunan firmalarımıza ve değerli esnaflarımıza, bizlere desteklerini esirgemedikleri için ve bundan sonra yapılan çalışmalarda da desteklerinin devam edeceğini düşünerek kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte çocuklarımızı daha güzel bir geleceğe, hep birlikte hazırlayarak güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Yine bu çalışmalarda desteklerini bizden esirgemeyen değerli Belediye Başkanımıza, Belediye çalışanlarına, salonun ve kursların hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi. 
Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY tarafından ise salonun oluşturulmasına ve kursiyerlerin tespitinde gösterdikleri yoğun çabalardan dolayı hayırsever vatandaşlarımıza ve kurs görevlilerine teşekkür plaketlerini verdi ve emeklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. 
Jimnastik salonundan haftanın her günü Havran Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslara katılan öğrencilerimiz katılmaktadır. Salondan 102 basketbol, 143 futbol, 23 voleybol, 56 jimnastik, 37 tekvando, 25 güreş, 28 tenis kursiyeri ilk etapta yararlanabilecektir.

 

İSAY2 Galeri