24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI.

 

        24 Kasım sabahı, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Daire Amirleri ve öğretmenlerimizin yer aldığı program Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenginin konulmasıyla başladı. Çelenk takdiminden sonra saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı’mız söylendi. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından, Şehit Eyüp Karataş Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu 24 Kasım Öğretmenler günü programı Havran Kültür Merkezinde devam etti.

        Programa İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf SÖBÜOĞLU Daire Amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN ve Daire Amirlerinin protokol sıralarını öğretmenlerimize bırakarak arka sıralardan takip ettiği program, salonda programı takip edenlere duygu dolu anlar yaşattı. Program Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehit öğretmenlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’ mızın söylenmesinin ardından Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ’ın öğretmenler günü kutlama mesajıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şehit Eyüp Karataş Ortaokulu Müdürü Yalçın DEMİR yaparken emekli olan öğretmenimiz Türkan BABUR’ un yaptığı konuşma salonu dolduran izleyiciler tarafından duygu dolu gözlerle izlendi. Öğrencilerimizin okudukları şiirlerin ardından meslek hayatına yeni başlayan aday öğretmenlerimizin yemin töreni ve yemin eden öğretmenlerimiz adına Sercan SEVİM’in konuşmaları dinlendi. Büyük emek harcanarak Türkçe Öğretmenimiz Salih KÖROĞLU tarafından hazırlanan 24 Kasım Oratoryo gösterisi, Türkçe Öğretmeni Ayşegül ÖZALP tarafından hazırlanan skeç, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir anısını paylaşan Rehber Öğretmen Ramazan GÜNCÜ’nün konuşmaları, Müzik öğretmenimiz Mükerrer UZUN rehberliğinde öğrencilerimizin seslendirdiği şarkılar, İngilizce Öğretmenimiz Fatma UYAR ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Apturahman BEŞBAŞ tarafından Şehit Öğretmenler Aybüke YALÇIN ve Necmettin YILMAZ anısına hazırlanan gösteri ile son bulan etkileyici program gözlerde yaşlarla izlendi.

        Programın son kısmında İlçe Kaymakamımız Şeref AYDIN, emekli olan öğretmenimiz Türkan BABUR’ a Hizmet Şeref Belgesi vermesi ve öğretmenlerimizin, Öğretmenler Gününü kutlaması ile son buldu. Programın ardından İlçe Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Daire Amirlerimiz öğretmenlerimizin gününü karanfillerle kutladı.

 

İSAY2 Galeri