BEYKENT ÜNİVERSİTESİ ile KOCASEYİT YENİ İLKOKULU - ORTAOKULUMUZ KARDEŞ OKUL PROTOKOLÜ İMZALANDI.
 
        İlçemiz Kocaseyit Yeni İlkokulu - Ortaokulu ile Beykent Üniversitesi arasında kardeş okul protokolü imzalandı. Beykent Üniversitesinden geniş bir katılımın olduğu programa Kaymakamımız Ahmet TÜRKÖZ, Havran Belediye Başkan Vekili Sunullah PEKER, Beykent Üniversitesi Rektörü M. Emin KARAHAN, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan AKYİĞİT, Havran İlçe Protokolü, öğretim görevlileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı
        Temelleri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününde atılan kardeş okul protolüne ön ayak olan Beykent Ünivesitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan AKYİĞİT ve İlçe Kaymakamımız Ahmet TÜRKÖZ, Kocaseyit Yeni İlkokulu - Ortaokulu için geniş çaplı bir çalışma başlattı ve bu çalışma meyvelerini bugün vermeye başladı.
        Beykent Üniversitesinden gelen heyet ilk olarak Kaymakamımız Ahmet TÜRKÖZ’ ü makamında ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından Havran Belediyesine geçen heyet, Belediye Başkan Vekili Sunullah PEKER’ i makamında ziyaret etti. Heyet saat 11:00 sularında Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı’ yı mezarı başında andı ve  İlçe Müftüsü Ahmet ALINMAZ eşliğinde dua ettiler.  Seyit Onbaşı’ nın torunu Muhammet YIKAR, dedesi Seyit Onbaşı’ yı mezarı başında ziyaretçilere anlattı. Daha sonra Seyit Onbaşı adına yaptırılan anıt mezar  ve müze gezildi. Beykent Üniversitesi Rektörü M. Emin KARAHAN anıt mezar, hatıra defterini imzaladıktan sonra Kocaseyit Yeni İlkokulu - Ortaokulu’ na geçildi.  Öğrencilerin çiçeklerle karşıladığı heyet, öğrencilerle sohbet ettikten sonra okul müdürlüğünce hazırlanan program başladı. Halk oyunlarının ardından, alandakilere hitaben konuşmalarını yapan Kaymakamımız Ahmet TÜRKÖZ ve Beykent Üniversitesi Rektörü M. Emin KARAHAN, Kocaseyit mahallesine 8 derslikli yeni bir ortaokul yapılacağının müjdesini vererek  Beykent Üniversitesi ile Kocaseyit Yeni İlkokulu - Ortaokulu arasında hazırlanan Kardeş Okul Protokolünü imzaladılar. İmza töreninin ardından Kocaseyit Yeni İlkokulu - Ortaokulu Müdürlüğüne ve öğrencilerine hediye takdimi yapıldı. Kocaseyit mahalle camiinde kılınan Cuma namazı sonrası mahalle kahvesinde vatandaşlarla çay içip sohbet eden heyet, Havran İlçe Merkezinde bulunan Hocazade Konağı bahçesinde birlikte yenen yemeğin ardından, Havran Kent Müzesini gezdi. Beykent Üniversitesi Tiyatro Kulübü’ nün Belediye Kültür Merkezinde öğrencilere yönelik hazırlamış olduğu oyunu sergiledi. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu. 
 
İSAY2 Galeri